Zabiegi

Bańska chińska

Bańki akupunkturowe stawia się w ściśle określonych punktach ciała w zależności od schorzenia wykorzystując wiedzę stosowaną w akupunkturze

Opis:

Zasada działania baniek polega na wywołaniu efektu wsysania, wskutek czego skóra pod bańką jest wciągana do środka. Celem tego procesu jest zainicjowanie silniejszego przepływu krwi i płynów ciała w obszarze, który znajduje się bezpośrednio pod bańką. Proces ten inicjuje oczyszczanie organizmu ze wszystkich toksyn zarówno przyjętych z pokarmem, jak i powstałych w wyniku wadliwej przemiany materii oraz wytwarzanych przez niszczące organizm bakterie i wirusy.

Masaż bańką chińską ma działanie relaksujące i lecznicze. Świetnie sprawdzi się u osób zestresowanych, przemęczonych, znakomicie sprawdzi się w kosmetologii, poprawiając krążenie i odżywienie tkanek. Modeluje sylwetkę i sprawia, że preparaty kosmetyczne lepiej działają, niemniej należy pamiętać, że nic nie zastąpi aktywności fizycznej, picia odpowiedniej ilości wody i wartościowego jedzenia. To zabieg dla osób, które dbają o swoje ciało.

Wskazania:​

Bańki chińskie gumowe pozytywnie wpływają na:

* bóle głowy,
* bóle spowodowane zapaleniem nerwu trójdzielnego,
* bóle zębów,
* bóle brzucha i żołądka,
* bóle kręgów szyjnych,
* sztywność karku,
* zapalenie okołostawowe barku,
* bóle lędźwiowe,
* urazy mięśni okolic krzyża,
* przepuklina dysków lędźwiowych,
* rwa kulszowa,
* reumatoidalne zapalenie stawów,
* bóle kłębowe kciuka,
* bóle pięt,
* opuchlizna po iniekcji,
* tężyczka,
* cellulit,
* bolesne miesiączkowanie.

Zobacz nasze Social Media

© 2022 Ortis Fizjoterapia