Zabiegi

Wkładki

Termoplastyczne wkładki ortopedyczne ICB o podwójnej gęstości opracowano w sposób przynoszący ulgę w bólu i uczuciu dyskomfortu poprzez korygowanie postawy ciała („biomechaniki”) u samych podstaw – stóp.

Opis:

Chodząc po twardych płaskich powierzchniach, codziennie narażamy swoje ciało na wiele naprężeń i napięć, często powodujących ból i uczucie dyskomfortu w kończynach dolnych. Termoplastyczne wkładki ortopedyczne ICB o podwójnej gęstości opracowano w sposób przynoszący ulgę w bólu i uczuciu dyskomfortu poprzez korygowanie postawy ciała („biomechaniki”) u samych podstaw – stóp.
Nie da się uniknąć chodzenia po betonie, bruku i innych twardych powierzchniach. Niestety powierzchnie tego typu nie zapewniają właściwego podparcia stopy i mogą spowodować jej zapadnięcie – schorzenie to zwane jest nadmierną pronacją

Szacuje się, że do 85% populacji cierpi z powodu nadmiernej pronacji i związanych z nią schorzeń. Nadmierna pronacja nie jest schorzeniem występującym samodzielnie – przyczynia się do zwichnięć i nieprawidłowego ustawienia stawu kolanowego i bioder, powodując nadmierną kompensację przez mięśnie pleców.
Taka dysfunkcja biomechaniczna może dotknąć pacjentów w każdym wieku i nie jest ograniczona jedynie do bardzo aktywnych osób. Małe dzieci, dorośli, osoby starsze, a nawet najlepsi sportowcy, mogą cierpieć z powodu nadmiernej pronacji i powiązanych z nią skutków.

Działanie:

Ponowne ustawienie kończyn dolnych za pomocą ortez ICB w celu uzyskania neutralnego ustawienia kości pięty (Neutral Calcaneal Stance Position – NCSP), w ramach określonego modelu terapii stosowanego przez specjalistów, zapewnia prawidłowe funkcjonowanie stopy i może przynieść ulgę w bolesnych schorzeniach biomechanicznych, obejmujących:

* Hallux valgus
* Odciski i zrogowacenia
* Stany zapale powięzi podeszwy i ostrogi piętowe
* Bóle śródstopia i nerwiak Mortona
* Paluch sztywny
* Bóle goleni
* Zapalenie okostnej goleni
* Zapalenie ścięgna Achillesa
* Bóle rzepkowo-udowe

Zobacz nasze Social Media

© 2022 Ortis Fizjoterapia